Prowincja Piza

Wrz 22, 2011 przez

Prowincja Piza

Jest jedną z 10 toskańskich prowincji. Powierzchnia prowincji Piza to 2664km2, a liczba ludności to prawie 400 tysięcy osób. Jej stolicą jest oczywiście miasto Piza. W granicach prowincji znajduje się jeszcze 38 innych miejscowości. Obszar prowincji przecinają dwie rzeki- Arno i Serchio. Toskania apartamenty oferuje tutaj w przepięknych i urokliwych lokalizacjach.

Od zachodu prowincja Piza graniczy z Morzem Liguryjskim. 15 kilometrowy odcinek wybrzeża rozciąga się między miejscowościami Marina di Vecchiano i Livorno. Najważniejszymi kurortami tego odcinka nadmorskiego są Marina di Vecchiano, Tirrenia, Calambrone i Marina di Pisa. Wszystkie słyną z krystalicznie czystego morza i piaszczystych plaż. Wybierając się latem w te rejony trzeba zaopatrzyć się w parasole i kremy do opalania z bardzo wysokimi filtrami, bo jest tu po prostu gorąco, a słońce tak mocno operuje, że łatwo o poparzenia skóry. Warto też pamiętać, że wczasy tutaj nie są tak tanie jak wakacje w Chorwacji. I tak jak tanie noclegi na Mazurach wybierają amatorzy żeglarstwa, tak kwatery nad Morzem Liguryjskim są rozchwytywane przez miłośników plażowania i kąpieli słonecznych.

Stolica prowincji- Piza, położona jest w odległości niecałych 15km od wybrzeża. Jej słynna na cały świat Krzywa Wieża stała się jednocześnie symbolem całej prowincji. Znajduje się ona na Piazza dei Miracoli (Plac Cudów), razem z katedrą Santa Maria Assunta i największym we Włoszech baptysterium- całość wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto ma naprawdę niepowtarzalny klimat i atmosferę, więc będąc w okolicach warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie go.

Powiązane posty

Podziel się